Strona główna | Kandydaci | Students | Студенты | Pracownicy |

  Pomiń łącza nawigacji
Pomiń łącza nawigacji.

Sportowa atmosfera

Władze uczelni dają przykład zaangażowania w sport. Rektor prof. dr hab. Józef Szabłowski nie tylko interesuje się wynikami sportowców: sam uczestniczy w zawodach sportowych. Wspólnie z dziekanem prof. dr hab. Mestwinem Kostką uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w żeglarstwie. Za dobrym przykładem idą pozostali pracownicy naszej uczelni i także startują w imprezach sportowych: mgr Jarosław Żołądkowski w tenisie stołowym, mgr Paweł Niemotko w piłce siatkowej, mgr Rafał Majewski w trójboju siłowym.

O naszych osiągnięciach i obiektach z uznaniem wypowiadali się członkowie Prezydium Polskiego Komitetu Olimpijskiego w. in. Stefan Paszczyk i Irena Szewińska. W dowód uznania Zarząd Główny AZS powołał mgr Tadeusza Cimoszuka do komisji do spraw wychowania fizycznego przy ZG AZS.

WSFiZ w Białymstoku wspiera podlaski sport wyczynowy. Sponsoruje pierwszoligową drużynę tenisa stołowego UKS Baruch WSFiZ Białystok, w której występuje jeden pracownik uczelni oraz dwóch studentów. Szkoła wspiera również pierwszoligową drużynę siatkówki Pronar Hajnówka, w której gra sześciu studentów WSFiZ.

Park Naukowo - Technologiczny w Ełku