Strona główna | Kandydaci | Students | Студенты | Pracownicy |

  Pomiń łącza nawigacjiStrona główna : Organizacje studenckie : AZS : Sukcesy sportowe
Pomiń łącza nawigacji.

Największe sukcesy sportowe

W roku akademickim 1994/1995 Klub wystartował po raz pierwszy w Białostockiej Lidze Międzyuczelnianej. W 1996 roku, już jako KU AZS, sportowcy z WSFiZ pojawili się na arenie krajowej. Wzięli udział w pierwszych mistrzostwach niepaństwowych szkół wyższych w siatkówce mieszanej rozegranych we Wrocławiu. Zdobyli złoty medal.

W XIX edycji Mistrzostw Polski Szkół Wyższych (lata 1996-1998) po raz pierwszy do współzawodnictwa przystąpili studenci z uczelni niepaństwowych. Studenci WSFiZ w Białymstoku zajęli w klasyfikacji generalnej II miejsce w kategorii szkół niepaństwowych. Złote medale wywalczyli piłkarze nożni oraz siatkarki i siatkarze. II miejsce zdobyli pływacy i III miejsce - pływaczki.

XX edycja (lata 1998-2000) zakończyła się wielkim sukcesem: zdobyciem I miejsca w klasyfikacji generalnej wśród uczelni niepaństwowych. Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania reprezentowało ponad 200 studentów w 21 dyscyplinach. Największym sukcesem w tej edycji było zajęcie drugiego miejsca w Mistrzostwach Szkół Wyższych w kolarstwie górskim i pokonanie takich potęg, jak Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Maciej Grabek indywidualnie zajął II miejsce w Polsce. Ponadto srebrne medale zdobywali tenisiści stołowi, trójboiści, dziewczęta w areobiku, siatkarze, brązowe piłkarze, tenisistki stołowe, pływaczki i pływacy.

Złoci tenisiści Baranowski i Żołądkowski. Wrocław 2005.

Lata 2000-2002 to rywalizacja o prymat mistrzowski w XXI edycji Mistrzostw Polski Szkół Wyższych ze Szkołą Wyższą im. P. Włodkowica z Płocka. Po raz drugi z rzędu sportowcy WSFiZ okazali się najlepsi wśród 80 szkół niepaństwowych. Startowali w 29 dyscyplinach sportowych. Złote medale zdobywali: trójboiści siłowi, lekkoatleci w biegach przełajowych z Przemysławem Bobrowskim i Sylwestrem Hryniewickim na czele. Srebrne medale wywalczyli siatkarze, tenisiści stołowi, żeglarze, brązowe pływaczki, tenisistki stołowe.

W XXII edycji (2002-2004) sportowcy WSFiZ zdobyli II miejsce wśród uczelni niepaństwowych. W klasyfikacji na najbardziej usportowioną uczelnię w kraju (uwzględniającą wszystkie kategorie szkół wyższych) Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania zajęła ósme miejsce wyprzedzając nie tylko uczelnie białostockie, ale także wiele renomowanych uniwersytetów i politechnik - w sumie 113 wyższych szkół różnego typu. Złote medale wywalczyli trójboiści, mężczyźni w street baskecie i w pływaniu oraz w biegach przełajowych kobiety i mężczyźni. Srebrne medale zdobyli żeglarze. Sternikami byli: rektor Józef Szabłowski i dziekan Mestwin Kostka. Srebrne krążki przypadły również męskiej reprezentacji w tenisie ziemnym oraz kobiecej i męskiej w tenisie stołowym drużynie siatkarzy, w kolarstwie górskim oraz w ergometrze a kobiety w pływaniu.

W XXIII edycji (2004-2006) studenci WSFiZ również skutecznie walczyli o najwyższe miejsce rankingowe. Ostatecznie zajęliśmy wysokie III miejsce. Do sukcesów można zaliczyć pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w tenisie stołowym mężczyzn, a także indywidualne złoto Artura Baranowski oraz brąz - Piotra Kołacińskiego. I miejsce zdobyły pływaczki: Magdalena Szczepińska Marta Stepaniuk, Elena Zhylicz, Irina Skaskiewicz, Agata Fijałkowska, Paulina Podlaska, Natalia Wróblewska, Maria Płazak. W organizowanych przez naszą Uczelnię Mistrzostwach Polski Szkół Niepaństwowych w piłce siatkowej mężczyzn zajęliśmy II miejsce Bardzo dobrze spisali się tenisiści w Mistrzostwach Mistrzów Lig Międzyuczelnianych, zdobywając II miejsce. Tenisistki wywalczyły wicemistrzostwo Polski. Drużyna piłki nożnej na Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych zdobyła III miejsce.

Złote pływczaki. Poznań 2006.

W XXIV edycji w nowej formule zajęliśmy ponownie wysokie II miejsce ustępując jedynie WSPiZ z Warszawy. Złote medale wśród uczelni niepaństwowych ponownie zdobyli tenisiści stołowi i pływaczki, wysokie czwarte miejsce zajęli piłkarze , piąte były tenisistki stołowe. Indywidualnie medale zdobyły Kamila Stepaniuk w skoku wzwyż, Agnieszka Krasowska w ergometrze.

W XXII, XXIV, XXV edycjach w klasyfikacji uczelni niepaństwowych zajmowaliśmy II miejsca natomiast XXIII, XXVI, XXVII, XXVIII, XIX zajmowaliśmy III miejsca w typie uczelni niepaństwowych. W XXII edycji Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w kategorii na najbardziej usportowioną uczelnie zajęliśmy 8 miejsce spośród wszystkich uczelni w kraju, natomiast w w XIX Akademickich Mistrzostwach Polski w klasyfikacji medalowej WSFIZ osiągnęła wspaniały sukces, zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej.

Z okazji XX lecia szkolnictwa wyższego niepublicznego na Gali Sportu Akademickiego odbywającej się w Warszawie w październiku 2011 r, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku została wyróżniona jako najlepsza Uczelnia w klasyfikacji uczelni niepublicznych na przestrzeni 20 lat.

Sukcesy sportowe WSFIZ w Białymstoku są w głównej mierze zasługą naszych studentów. Przez 20 lat naszą Uczelnię reprezentowało wielu znanych studentów, reprezentantów Polski, olimpijczyków, uczestników Uniwersjady, Mistrzostw Świata i Europy.

Anna Dowgiert w pływaniu, Kamil Kryński w lekkiej atletyce, Adam Cwalina w badmintonie byli naszymi olimpijczykami na Olimpiadzie w Londynie 2012 r, Magdalena Szczepińska zdobyła zloty medal w pływaniu Igrzysk Paraolimpijskich w Atenach w 2004 roku.

Na Uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 r. nasi studenci zdobywali medale: Rafał Rosolski – srebrny i brązowy w kajakarstwie, Magdalena Krukowska brązowy medal w kajakarstwie, Kamil Kryński – brązowy w sztafecie la 4 x 100 m.

Kamila Stepaniuk wielokrotnie zdobywała medale Mistrzostw Polski, na Uniwersjadzie w Kazaniu zdobyła złoty medal już jako absolwentka naszej Uczelni.

Sandra Skowrońska, Magdalena Krukowska, Paweł Skowroński to nasi medaliści Mistrzostw Świata i Akademickich Mistrzostw Świata w kajakarstwie, Patrycja Karolina Baszeń złota medalistka w strzelectwie Akademickich Mistrzostwa Świata.

Brązowe medale Akademickich Mistrzostw Europy w 2010 roku w Kazaniu zdobyły Magdalena Saad i Paulina Gajewska w siatkówce plażowej.

Najcenniejsze sukcesy sportowe na Akademickich Mistrzostwach Polski:

Badminton

Złote medale AMP w 2013r ( Anna Narel, Edyta Tarasewicz, Katarzyna Zaniewska, Michał Rogalski, Łukasz Moreń, Jacek Kołumbajew, Marcin Ambrożej)

W 2011 ( Anna Narel, Małgorzata Kurdelska, Marcin Dernoga, Agnieszka Dakowicz,, Adam Cwalina, Łukasz Moreń, Michał Rogalski)

Srebrne medale AMP w 2010 r ( Dernoga Marcin, Żakowska Agnieszka, Anna Narel, Mitroszewski Daniel, Bakoniuk Kamil, Dakowicz Magdalena, Lenczewski Paweł) 2012 r. ( Anna Narel, Edyta Tarasewicz, Katarzyna Zaniewska, Michał Rogalski, Łukasz Moreń, Adrian Dziółko, Mateusz Dubowski)

Kolarstwo górskie

Srebrne medale w 2000 r (Maciej Grabek, Tomasz Pietrzycki, Grzegorz Golonko, Filip Krauze) indywidualnie Maciej Grabek został wicemistrzem Polski.

Tenis stołowy

Srebrny medal AMP w 2012 r. (Anchim Piotr, Maksymilian Kulpa, Artur Białek, Patryka Jędrzejewski), brązowy medal AMP w 2011 r. ( Piotr Anchim, Maksymilian Kulpa, Tomasz Sposób, Piotr Ździenicki)

Pływanie

Medale Akademickich Mistrzostw Polski zdobywali Anna Dowgiert złote medale AMP w 2010 na 50m st. grzbietowym, brązowy medal na 50 m st dowolnym ; na AMP 2011r. złote medale na 50 m st. dowolnym i 50 m st. motylkowym i na AMP w 2012 r. złote medale na 50 m st. dowolnym i 50 m st. motylkowym. Paweł Zawadka srebrny AMP w 2012 i brązowy medal AMP 2011 r. na 50m w stylu klasycznym Sztafety Złoty medal AMP 2011 r. 4 x 50 m zmiennym w składzie Paweł Zawadka, Sebastian Tyszkiewicz, Mateusz Haas, Jabłoński Marcin Srebrny medal sztafety na AMP 2010 4 x 50 m mężczyzn w składzie Jabłoński Marcin, Tyszkowski Sebastian, Zubrycki Robert, Zawadzki Krzysztof Srebrny medal AMP 2010 r sztafety kobiet 4 x 50 st dowolnym w składzie: Anna Dowgiert, Iryna Samakar, Agnieszka Bereściuk, Agnieszka Murek Brązowy medal AMP 2012 4x 50m stylem zmiennym w składzie Paweł Zawadka, , Mateusz Haas, Patryk Wojszko, Krzysztof Zawadzki

Lekka atletyka

 

Kamila Stepaniuk w skoku wzwyż złoty medal AMP w 2008 r 2009 r. 2010 r. srebrny medal AMP w 2007 r.

 

Kamil Kryński : złoty medal AMP w 2012 100m, 200 m i w sztafecie 4 x 100 m z Jackiem Roszko, Karolem Sienkiewiczem, Pawłem Skubiną; złote medalel na 100m i na 200 m na AMP 2011r.; złoto na 200 m, srebro na 100 m AMP 2010 r. brązowy medal sztafeta 4 x 100 m Kryński Kamil, Sienkiewicz Karol, Orszewski Marcin, Bandoch Krzysztof AMP 2010 Malwina Sobierajska brązowy medal AMP 2009 r. w pchnięciu kulą Ewelina Popowska brązowy medal AMP 2011 r. i brązowy medal na 100 m. AMP 2012 r., Małgorzata Jurczuk brązowy medal w skoku wzwyż AMP w 2011 r. i brązowy medal na AMP w 2012 r.

Jeździectwo

Natalia Aschmutat srebrny medal AMP w 2009 r.

Trójbój siłowy

Piotr Sulima złote medale AMP w 2011, 2012, 2013 r. w wadze 85 kg

Siatkówka plażowa

Magdalena Saad i Paulina Gajewska brązowy medal Akademickich Mistrzostw Europy w Kazaniu 2010 r.
Park Naukowo - Technologiczny w Ełku